Kvalita tráviaceho traktu ovplyvňuje Váš život …

Ak chcete vyzerať dobre, mať dobrú pleť a pekné telo, je nevyhnutné začať Vaše telo „servisovať“ rovnako tak, ako automobil.  Ak kontrolka auta zasvieti každých cca 10 000 km, upozorní Vás, že je čas na servisnú prehliadku, treba doplniť olej, skontrolovať brzdy a pod. U človeka sú červenou kontrolkou začínajúce zdravotné problémy, ktoré sa začínajú spúšťať ak svojmu telu nevenujeme dostatočnú starostlivosť a ktoré môžu prerásť do chronických pokiaľ ich budeme ignorovať.

Nielen Vaše auto, ale aj Vaše TELO potrebuje PRAVIDELNÚ STAROSTLIVOSŤ…

Koža odzrkadľuje stav Vašej tráviacej sústavy …

S trávením súvisí celá rada kožných problémov. Nedostatočný prísun výživných látok môže mať na kožu rovnako škodlivý vplyv ako zlé trávenie a vstrebávanie. Niektorí z Vás sa iste stravujete dobre a zdravo, ale predsa z nejakých príčin Vám dobre netrávi a preto neprijímate dostatok živín. Tráviaci systém je najrozsiahlejšie tkanivo v tele, ktoré prepustí niektoré látky a ostatné vylúči selektivným procesom, nad ktorým dohliada imunitný systém.

Ak chceme spomaliť  starnutie kože a/alebo Váš trápia kožné ochorenia,  treba ju vnímať nielen ako vonkajší obal, ale ako žijúci, premenlivý orgán. Každá jedna bunka potrebuje optimálnu výživu, ako zvonku, tak aj zvnútra a teda musíme začať  svoju zmenu k lepšiemu s trávením.

Oslabený imunitný systém a zápalové procesy v tele …

Niektoré škodliviny z vonkajšieho prostredia a stres spôsobia, že sa imunitná odozva oslabí a naši telesný strážcovia, ktorí nás majú pred škodlivinami chrániť, začnú štrajkovať.  Keď sa naši strážcovia tzv. imunoglobulíny A(IgA), prítomní v celom tráviacom trakte oslabia, spustia sa buď alergické reakcie, alebo potravinové intolerancie.

Nadmerný stres a oslabený imunitný proces podporuje zápalové procesy v tele, ktoré sa začínajú v tele kumulovať a šíriť, avšak nemusia sa ešte nijako prejaviť. V období zvýšenej psychickej či fyzickej záťaže sa organizmus nastaví na režim „útok alebo útek“ a na bežné procesy v tele ako trávenie a imunitné procesy nezvýši energia, pretože ňou telo šetrí. Telo je vystavené pribúdajúcemu zápalu v tkanivách a stáva sa vstupnou bránou pre vznik infekcií, chrípke, virózam, či tzv. civilizačným, degeneratívnym ochoreniam a samozrejme predčasnému starnutiu tela a kože.

Čo je syndróm „deravého čreva (IBS) „?

Ďalším z dôvodov prečo do Vášho tela môžu vstúpiť nezvaní hostia je, že „vnútorná koža“, ktorá je tvorená stenami tráviaceho ústrojenstva sa stáva príliš priepustná a vzniká tzv. syndróm deravého čreva. Akonáhle tráviaci systém začne prepúšťať toxíny z nestrávených zvyškov potravy, musí Vaše telo pracovať nadčasy aby sa s tým problémom vysporiadal. Schopnosť poradiť si z nezvanými hosťami klesá a začína problém s pečeňou, najväčším filtračným orgánom v tele. V tomto štádiu sa vypustenie toxínov do krvného obehu začína prejavovať ako súbor príznakov: únava, bolesti hlavy, zápaly či iné lekárom stanovené diagnózy.

Ak je tráviaci trakt vystlaný tzv. vnútornou kožou či tkanivom a z nejakej príčiny zlyháva je logické, že trpí aj  Vaša pokožka.

„Človek nie je tým čo skonzumuje, ale tým, čo dokáže stráviť a vstrebať.“

  • vo vnútri tráviacej sústavy žije asi 300 rôznych baktérií, ktoré majú výrazný vplyv na Vaše zdravie a vitalitu. Rovnováha baktérií v tráviacom trakte je nevyhnutná pre dobré trávenie a naopak jej nerovnováha má rovnaké príznaky ako poruchy trávenia
  • zákernejší ako bakteriálna nerovnováha je tzv. UFO v črevách – neidentifikované fekálne organizmy (UFO- z angl. Unidentified Faecal Organizmus) – škodlivé baktérie, plesne, červotoče, ktoré sa môžu vo Vašom tráviacom trakte usadiť.  Tieto parazity sa vyskytujú oveľa častejšie ako sa bežne predpokladá. Príznaky sa môžu javiť ako: bolesti alebo kŕče v bruchu, únava, zápcha alebo hnačka, bolesti hlavy, nafukovanie či plynatosť, potravinové intolerancie, chudnutie, hnilobné páchnuce stolice, bolesti trupu a končatín, zápalové črevné ochorenia a iné
  • ďalšou zákernou infekciou tráviaceho traktu je premnoženie kvasinky Candida albicans, ktorá vzniká v súvislosti s premnožením negatívnych baktérií a teda črevnou dysbiózou


Syndróm deravého čreva veľmi úzko súvisí s kvalitou Vášho života a kvalitou Vašej kože…

Aj bežné, zdravotne nezávadné potraviny sa môžu stať toxickými pokiaľ nie sú správne spracované a vstrebané. Tráviace procesy rozkladajú stravu na jednoduché molekuly, ktoré potom prechádzajú z tráviaceho systému do krvného obehu kde nemajú čo robiť. Tam pravdepodobne narazia na imunitných telesných strážcov, ktorí ich identifikujú ako nepriateľa a spustia alergickú reakciu. Výsledkom tohto stretu je množstvo chemických látok, ktoré nie sú samé o sebe toxické, ale telo sa ich musí zbaviť. Preto aj to najlepšie jedlo môže zvýšiť toxickú záťaž, namiesto toho aby dodávalo energiu a prospievalo zdraviu. S týmto všetkým je potrebné rátať pri riešení kožných problémov, lebo mnohé z nich sprevádzajú zápaly alebo prehnané imunitné reakcie.

Identifikáciu problémových tráviacich procesoch v tele Vám pomôže odhaliť test potravinovej intolerancie a rovnako dôležitý je test rovnováhy mastných kyselín v tele (rovnováha mastných kyselín = základný pilier Vašej bunky).

Test rovnováhy mastných kyselín  Vám presne ukáže :

  • nakoľko ste chránení voči vonkajších vplyvom
  • či vo Vašom tele prebieha chronický zápal
  • odhalí všeobecný náhľad vhodnosti skladby Vašej stravy

Úprava stravy a životného štýlu je kľúčová pre Vaše zdravie, krásu a spokojnosť

Náš PROGRAM PODPORY ZDRAVIA TELA a PLETI Vám pomôže identifikovať  zdroj  Vašich zdravotných problémov súvisiach s potravinovou intoleranciou , nerovnováhou kľúčových mastných kyselín v tele a súčasne ponúka možné riešenia.

Objednajte sa na konzultáciu 30 min. zdarma * alebo si zakúpte u nás autotest – Fooddetective test alebo Balance test, s ktorými Vám pomôžeme u nás na predajni. 

Na vykonanie testu alebo konzultáciu nášho programu prevencie zdravia do 30 min. zdarma sa môžete objednať tu…..

Pre dokonalú pleť odporúčame okrem úpravy stravy a doplnenia vnútornej výživy aj hĺbkové čistenie pleti kyslíkom a ultrazvukom Oxyjet O2 pure.

*pri rezervačnom systéme na našej web stránke, stačí vybrať akýkoľvek typ konzultácie (napr. face mapping) alebo sa objednajte telefonicky 0915 901 878, 0949 126 295

Kvapka krvi z Vášho prsta dokáže identifikovať zdroj Vašich zdravotných problémov …
Previous

Naštartujte svoju cestu za zdravím …

Strava a pitný režim = alfa a omega pre Vašu psychiku, hmotnosť a zdravú pleť

Next
Item added to cart.
0 items - 0.00
error: Content is protected !!