Strava a pitný režim = alfa a omega pre Vašu psychiku, hmotnosť a zdravú pleť

„Povedz mi, čo ješ a ja ti poviem akú máš pleť. “

Nesprávna strava sa spája nielen s poruchami duševného zdravia ako sú úzkosti a depresia ale aj s inými civilizačnými ochoreniami, s nadmernou hmotnosťou a kožnými problémami.

Zlepšenie stravovacích návykov aj na krátké obdobie ako sú 3 týždne, dokáže zmierniť príznaky depresie a dlhodobo zlepšiť náladu.

Kritickým obdobím pre ľudí, kedy si vytvárajú stravovacie návyky na celý život je vek od 17 – 35 rokov. Spôsob akým sa práve v tomto období stravujú môže viesť k rôznym zdravotným dôsledkom v neskoršom veku.

Ktoré potraviny majú moc nad psychickou pohodou a Vašou hmotnosťou?

Na duševnú pohodu majú výrazný vplyv zdravé potraviny, ako je olivový, orechový olej, škorica, kurkuma, čerstvé ovocie, zeleninu a ryby. U ľudí, ktorí tieto potraviny zaradili do svojho jedálnička, výrazne poklesli prejavy depresie.

Oveľa dôležitejšie ako to, že človek začne jesť zdravé potraviny je zníženie príjmu spracovaných potravín. Sušienky, vyprážané potraviny, fast food a iné nezdravé jedlá.

Tento spôsob stravovania Vám prinesie nielen benefit v podobe skvelej nálady ale človek z nej aj chudne, má zdravšie srdce, nižší cholesterol, jeho mozog je výkonnejší.

Aká strava rozžiari Vašu pleť ?

Potraviny bohaté na omega 3 mastné kyseliny obmedzujú stratu vody v kožných bunkách, a tým udržiavajú pokožku sviežu a zdravú na pohľad. Tieto látky nájdete napríklad v lososovi, tuniakovi, olivovom oleji, vlašských orechoch alebo mandliach a avokáde. Potrebné omega 3 kyseliny môžte získať aj z kvalitných výživových doplnkov ako Zinzino Balance oil , ktorý svojim zložením optimalizuje rovnováhu Omega 3 a Omega 6 v tele.

Naopak, potraviny s vysokým obsahom solí a cukrov pokožku vysušujú. V kombinácii hlavne so zimným obdobím znamenajú pre pokožku veľkú záťaž. Preto sa snažte nezdravé jedlo obmedziť na minimum a nezabudnite na dobrý hydratačný krém a sérum pre suchú pleť.

Pre dennú hydratáciu pleti odporúčame :

Tip na nočnú hydratáciu, ktorá je ešte podstatnejšie ako denná pretože Vaša pleť sa cez noc regeneruje :

  • Intenzívny hydratačný nočný krém Advanced Night Restore vhodný pre vekovú kategériu 20 – 60+
  • Nočné sérum so zapúzdreným 0,1% retinaldehydom a kyselinou hylaurónovou Crystal Retinal 1 vhodný pre mastnú, aknóznu, citlivú a normálnu pleť a vekovú kategóriu 18+
  • Crystal Retinal 3 – s obsahom 0,3% retinaldehydom pre vekovú kategóriu 20+
  • Crystal Retinal 6 – s obsahom 0,3% retinaldehydom pre vekovú kategóriu 30+
  • Crystal Retinal 10 – nočné sérum s extra silným vitamínom A v koncentrácii 1% pre vekovú kategóriu 40+

Rovnako dôležitá ako Vaša pleť je aj pokožka celého tela, na ktorú sa často zabúda. Pre hydratáciu pokožky tela odporúčame:

Domáce hydratačné ošetrenie pleti je vhodné pravidelne dopĺňať o profesionálne ošetrenie kyslíkom prístrojom OXYJet. Ošetrenie pleti kyslíkom odporúčame pre každý typ pleti , bez ohľadu na vek a pohlavie, prípadne iným ošetrením.

Radi Vám poradíme pri osobnej konzultácii v salóne Oxyland.

Objednať sa môžte telefonicky 0949 126 295, alebo emailom info@oxyland.sk.

Tešíme sa na Vás

Previous

Kvalita tráviaceho traktu ovplyvňuje Váš život …

GUASHA FACE FIT PROGRAM

Next
Item added to cart.
0 items - 0.00
error: Content is protected !!