Suchá alebo dehydrovaná pleť ?

Pocity pri suchej a dehydrovanej pleti môžu byť rovnaké, ale príčina ich vzniku je rôzna. Dehydrovanej pleti chýba voda, suche pleti chýbajú lipidy.

Keď máte pocit suchej pleti automaticky predpokladáte, že Vaša  pleť je suchá. Ale možno je iba dehydrovaná a potrebuje vodu. Čo to znamená ? 

Aký je rozdiel medzi dehydrovanou a suchou pokožkou ?

Suchá pokožka je typ pleti a dehydrovaná pokožka je stav pleti. Typ pleti je to s čím ste sa narodili, rovnako  mastná ako aj suchá pleť. Stav pleti má svoju príčinu, ako dehydrovaná pleť, akné alebo podráždenie. Stav pleti môže byť dočasný alebo dlhodobý a môže sa prihodiť komukoľvek na rozdiel od typu pleti, ktorý máte na celý život.

S u c h á versus d e h y d r o v a n á p l e ť

Čo je suchá pokožka ?

Ak máte suchú pleť, znamená to, že Vám chýba maz. Možné je, že ste sa s tým už narodili, máte jednoducho suchú pokožku aj po celom tele vrátane rúk, vlasovej pokožky, nôh a pod. Ak použijete zvlhčovač alebo telové mlieko veľmi rýchlo sa vstrebú. Taktiež môžte pravidelne zaznamenávať prítomnosť lupín, popraskanej pokožky, citlivosť alebo máte častejšie kožný ekzém.

Kedy ide o dehydrovanú pokožku ?

Ak máte dehydrovanú pleť, Vašej pleti chýba voda. Príčinou dehydrovanej pleti môže byť množstvo faktorov ako je makeup, diéta, používanie nesprávnych kozmetických produktov, počasie a tak ďalej. Zložitým problémom dehydrovanej pleti je, že produkuje viac mazu aby prekryla chýbajúcu vodu. Práve to spôsobuje podráždenie a suché mapy na tele. Môžte mať súčasne nielen pocit suchej ale aj mastnej pleti.

 

Suchá pleť si vyžaduje inú starostlivosť ako dehydrovaná pleť

Ako sa starať o suchú a dehydrovanú pleť ?

Odporúčame: 

Ak si myslíte, že Vaša pleť je dehydrovaná, skúste identifikovať, čo spôsobilo dehydratáciu a napraviť to. Môže to byť Váš životný štýl alebo prostredie. Odporúčame produkty Dermalogica obsahujúce vodu ako Skin Hydrating Booster  a Skin Hydrating Masque, ktoré obsahujú kyselinu hyaluronovú. Práve kyselina hyaluronová pleť zvlhčuje a pomáha prinavrátiť jej rovnováhu. V „must have“ výbave Vašej kabely by nemal chýbať zvlhčujúci toner pre zvlhčenie Vašej pleti pre použitie kedykoľvek počas dňa.

Náš tip: Je možné, že Vaša pleť je súčasne suchá aj dehydrovaná . Ak je to Váš prípad, používajte pleťové produkty, ktoré obsahujú olej a vodu. S výberom vhodných produktov Vám ochotne pomôžeme v našom salóne Oxyland

Dermalogica ponúka špičkové produkty aj pre hydratovanie suchej a dehydrovanej pleti

Hydratuje pleť dostatočne pravidelný pitný režim ?

Pokožka je posledným orgánom, ktorému sa dostanú živiny, ktoré konzumujeme. To znamená, že je aj posledným orgánom, ktorému sa dostane voda, ktorú pijeme. Používanie vhodných kozmetických produktov v prípade dehydrovanej a suchej pleti je povinné  pre jej pohodlné zvlhčenie.

Previous

Psoriáza

Citlivá pleť – ako ju ukľudniť a stabilizovať

Next
Item added to cart.
0 items - 0.00
error: Content is protected !!