Ošetrenie žilového systému

Cievny systém a opuchy nôh

Pocit únavy, ťažkých nôh, večerný opuchov či vznik drobných žiliek je dôsledkom zhoršenej funkcie krvného obehu. Pokiaľ sa tento problém nezačne riešiť, v neskoršom veku môže dôjsť až ku vzniku bércového vredu. Krčové žily, tzv.varixy sú známym ochorením cievneho systému, ktorého prejavom sú zväčšené a vákovité vystúpenia povrchových žíl, metličkové žíly, opuchy dolných končatín, bolesť, mravčenie, únavnosť a pocit ťažkých nôh, časté zápaly (tzv.tromboflebitida). Toto ochorenie postihuje najčastejšie dolné končatiny, ktoré sú vystavené ortostatickému tlaku.

Druhy krčových žíl

Kŕčové žily rozlišujeme na povrchové (bez narušenia hĺbkového žilového systému) a nedostatočnosť systému hlbokých žíl vo vnútri tela, pričom ich postihnutie nemá charakter typického zprehýbnenia. Postihnutie hĺbkového žilového systému sa ďalej delí podľa toho, ktoré konkrétne žily sú postihnuté.

Príčiny vzniku kŕčových žíl

Varixy vznikajú rozšírením a predlžovaním povrchových žíl z dôvodu degeneratívnych zmien žilovej steny a tiež poruchou funkcie žilových chlopní. Zjednodušene môžeme povedať, že oslabená žilová stena nezvláda nápor krvi a rozširuje sa. Ak sa k tomu pridruží aj porucha chlopní, vzniká kŕčová žila. Za to, že sa žila oslabí môže niekoľko faktorov.

Rizikové faktory vzniku kŕčových žíl:

  • genetické – chronická žilová nedostatočnosť
  • tehotenstvo
  • obezita
  • sedavé zamestnanie, nedostatok pohybu.

GERnétic ponúka vysoko účinné produkty, ktoré zlepšujú aktuálny problém a pôsobia preventívne proti vzniku kŕčových žíl.

Cieľom ošetrenia je:

  • zlepšenie funkcie cievneho systému
  • urýchlenie prietoku lymfy
  • odstranenie opuchov a pocitu ťažkých nôh

Vďaka unikátnemu zloženiu prípravkov dochádza ku:

  • spevneniu a vzpruženiu cievnych stien
  • prirodzenému odplaveniu odumretých buniek z podkožia

Pravidelnú domácu starostlivosť doporučujeme kombinovať so starostlivosťou v salóne. Pri výraznom probléme krčových žíl doporučujeme len domácu starostlivosť. Prípravky je najlepšie nanášať v ranných hodinách, pokiaľ sa jedná o výraznejší problém, aplikujeme produkty ráno a večer. Využijeme silnejší tlak ruky pri pohybe smerom k pásu. Miesta s vystúpenými krčovými žilami ošetrujeme ľahkou kompresiou – stlačovaním.

Domáca starostlivosť: LYMPHO, VEINULO SPECIAL +, VASCO ARTERA

Previous

Ošetrenie poprsia a dekoltu

Depilácia prírodným voskom alebo cukrovou pastou

Next
Item added to cart.
0 items - 0.00
error: Content is protected !!