Myseľ

Aký vplyv má kyslík a správne
vedomé dýchanie na naše zdravie?

Dostatočný prísun kyslíka má veľký vplyv na naše zdravie, dokáže rýchlejšie uzdravovať a vyživovať našu myseľ i telo.

Správne dýchanie ide ruka v ruke s dostatočným prísunom kyslíka a je absolútnym základom nášho života, bez ktorého dokážeme prežiť len niekoľko minút. Je to dar, ktorý máme k dispozícii od prvého až po posledný nádych.

V súčasnosti už nie je žiadnym tajomstvom a je vedecky dokázané, že nedostatok kyslíka priamo súvisí s mnohými chronickými ochoreniami. Dostatočný prísun kyslíka spojený so správnym vedomím dýchania priaznivo pôsobí pri únave, bolestiach hlavy či pri duševných problémoch.

Mnoho ľudí v dôsledku modernej doby trpí nedostatkom pohybu. V kombinácii so znečisteným ovzduším a nesprávnym dýchaním vedie k nedostatku kyslíka a nedostatočnému okysličovaniu buniek v našom tele či pleti. A práve tento nedostatok je častým spúšťačom mnohých ochorení.

Kyslíkový deficit vzniká v dôsledku nasadenia vysokého životného tempa a v súvislosti s vysokým pracovným nasadením a nedostatkom času nám často jednoducho nezostane čas na viachodinový pobyt v prírode. Kyslíková terapia alebo inak nazvaná oxygenoterapia slúži ako náhrada kvalitného prísunu kyslíka. Už  10 minút vdychovania 95% kyslíka doplní vašu energiu. Budete sa cítiť oddýchnutí, uvoľnení a bez známok stresu.

Kyslík napomáha udržať fyzickú, mentálnu a duševnú harmóniu.

Čo spôsobuje nedostatok kyslíka?

 • únavu a stres
 • schopnosť sústrediť sa
 • srdcové ťažkosti
 • problémy s krvným tlakom
 • sklon k civilizačným ochoreniam
 • predčasné starnutie

Aké sú účinky kyslíka?

Kyslík čistí krvné cesty, aktivizuje mozgové bunky, podporuje srdcovú činnosť a oživuje celý krvný obeh. Navyše prispieva k regenerácii buniek a omladzuje ich.

Kyslík zohráva významnú úlohu v procesoch tvorby energie v organizme, 90% energie produkuje práve kyslík.

Kyslík zlepšuje fyziologické procesy, činnosť všetkých orgánov, napomáha vstrebávaniu vitamínov, minerálov, aminokyselín. Spolu so správnym dýchaním  zlepšuje kvalitu krvi, krvný obeh, pomáha v prevencii srdcovo-cievnych ochorení, stavbu kostí, svalov a tkanív, spánok a regeneračný proces.

Svojim detoxikačným účinkom prispieva k ničeniu anaeróbnych baktérií v organizme, akými sú Streptococcus, Staphylococcus, Salmonella, E.coli.

Viaceré onkologické výskumy potvrdzujú účinky kyslíka pri prevencii i liečbe rakoviny.

Kyslík navyše pôsobí proti stresu, depresiám, zlepšuje pamäť a celkovo zvyšuje mozgovú činnosť.

Nedostatok kyslíka spôsobuje vyčerpanie organizmu, orgány ľudského tela nedokážu pracovať „na plný plyn“ a podporujú rozvoj zdravotných ťažkostí a chorôb. Dôkazom sú ľudia vyššieho veku. So starobou sa pridružujú rôzne ochorenia, disfunkcie organizmu a bolesti, ktoré sú podporované dlhodobo  znižujúcou hladinou kyslíka v krvi. Pľúca človeka vo veku 20-30 rokov absorbujú dvojnásobne viac kyslíka ako pľúca seniora.

Kyslík zvyšuje :

 • fyzickú výkonnosť – kondíciu
 • vitalitu a dlhovekosť
 • odolnosť voči chorobám
 • ohybnosť, pružnosť tkanív
 • hladinu životnej energie
 • psychickú výkonnosť

OXYBAR – oxygenoterapia inhalácia kyslíka

MIND SPA kyslíková terapia 1 vstup5 vstupov
pre 1 osobu/20min.5.00 €25.00 €
pre 1 osobu/30min.6.00 €30.00 €

Previous

OXYGENOTERAPIA

Fotoepilácia s IPL EXILITE

Next
Item added to cart.
0 items - 0.00
error: Content is protected !!