Fotoepilácia s IPL EXILITE

IPL EPILÁCIA EXILITE II – najúčinnejšia a najspoľahlivejšia metóda v odstraňovaní nežiadúceho ochlpenia

Zbavte sa chĺpkov navždy a bez bolesti!

Nebaví vás neustále holenie a odstraňovanie nežiadúcich chĺpkov na vašom tele? Prajete si dokonale upravenú a hladkú pokožku bez jediného chĺpka? Samozrejme, každý z nás túži mať zamatovo hladkú pokožku..preto nestrácajme čas s neefektívny a bolestivými spôsobmi! 
Salón OXYLAND Vám ponúka jedinečný tip ošetrenia, vďaka ktorému získate hebkú a hladkú pokožku bez chĺpkov.

K odstráneniu neestetických chĺpkov na našom tele si dnes môžeme vybrať najvhodnejšiu metódu na svete. Bezbolestné, efektívne, laserové odstránenie chĺpkov certifikovaným medicínskym prístrojom EXILITE II spoločnosti BTL. Toto zariadenie vyniká vysokou efektivitou ošetrenia pri všetkých typoch procedúr vďaka dokonalému systému oddelených pulzov, využiteľnou energiou až 66J, najrýchlejšiemu pulznému systému na trhu a chladením až do -10 °C čím sa zaručuje takmer bezbolestná procedúra IPL.

V cene ošetrenia IPL ponúkame svetelnú terapiu zriadením BTL POSTLIGHT™, ktoré podporuje samotnú epiláciu a taktiež hojenie prípadneho začervenania pokožky.

Epiláciu vykonávame na týchto partiách:

DÁMY: horná pera, brada, líca, bokombrady, obočie, podpazušie, okolie prsných bradaviek, ramená, predlaktia, chrbát, brucho, bikiny plavková línia, zúžená línia, stehná, predkolenia

PÁNI: podpazušie, ramená, predlaktia, chrbát, hrudník, brucho, stehná, predkolenia

Priebeh a princíp epilácie

Epilácia je permanentná forma redukcie nadmerného či nežiadúceho ochlpenia, využívajúca potenciál svetelného spektra a výhody moderných a účinných technológií.

IPL epilácia pracuje na princípe selektívnej fototermolýzy – produkujú svetelné žiarenie nekoherentnej vlnovej dĺžky, citlivé na farbivo vlasového chĺpku – melanín. Svetelný lúč prenikne ku korienku chĺpku (folikulu), reaguje s jeho farbivom a zmenou svetelného žiarenia na tepelnú energiu dochádza k zahriatiu vlasového korienka na extrémne vysokú teplotu a jeho definitívnemu zničeniu.

Kedy je vhodná epilácia?

Keďže vlasy aj chĺpky v priebehu svojho života prechádzajú určitými rastovými cyklami, pre úspešný výsledok epilácie je potrebné zasiahnuť vlas v jeho aktívnej rastovej fáze (anagéne), kedy obsahuje najviac farbiva.

Počet – percento korienkov (folikulov) v aktívnej fáze je rôzne na jednotlivých častiach tela a do určitej miery individuálne.

Ostatné korienky na danej časti tela sú v kľudovej fáze (telogéne). Korienky v kľudovej fáze sa skôr či neskôr prebudia a začnú z nich rásť chlpy. Preto je potrebné medzi jednotlivými epiláciami dodržiavať dostatočne dlhé pauzy, priamo závislé od dĺžky kľudovej fázy na danej časti tela, aby sa maximálne množstvo chĺpkov dostalo do aktívnej fázy, stmavlo a mohlo byť zasiahnuté IPL svetelným lúčom.

Je nutné epiláciu opakovať pravidelne?

Epiláciu je potrebné opakovať 3 – 5 krát, v 3 – 4 týždňových intervaloch. Akékoľvek informácie o výsledkoch trvalej epilácie po jednom alebo dvoch zákrokoch nemôžu byť pravdivé ani objektívne. V nízkom percente prípadov, v závislosti na individuálnych vlastnostiach pokožky a ochlpenia môže byť počet potrebných opakovaní epilácie nižší alebo vyšší ako je priemer.

Je potrebná príprava pred ošetrením ?

Epiláciu laserom je možné prevádzať len na neopálená pokožku. Časti tela, ktoré môžu byť vystavené priamemu či nepriamemu slnečnému žiareniu je vhodné chrániť krémom s vyšším ochranným faktorom (50). Chĺpky nesmú byť epilované strojčekom, voskom, pinzetou ani inou metódou, ktorá chĺpky vytrháva (minimálne 6 týždňov pred zákrokom). Chĺpky musia byť na hladko oholené žiletkou-ideálne 24-48 hodín pred ošetrením.

Ako dlho trvá zákrok?

Dĺžka ošetrenia závisí od veľkosti ošetrovanej plochy. Ošetrenie oblasti podpazušia či bikín trvá niekoľko minút, oblasť väčšej plochy trvá trošku dlhšie.

Môže nastať na pokožke nejaká reakcia po epilácii?

Vo väčšine prípadov nie je epilácia sprevádzaná žiadnou reakciou pokožky po zákroku. Vo výnimočných prípadoch môže trošku sčervenať. Mierne podráždenie pokožky môže pretrvávať niekoľko hodín. Po zákroku sa neodporúča opaľovanie minimálne po dobu 2 – 3 týždňov. Dôležité je tiež požívať krém s vysokým ochranným faktorom na epilované časti tela.

Pre koho je epilácia vhodná?

Epilácia je univerzálna, vhodná pre ženy aj mužov vo všetkých lokalitách tela, s výnimkou očných rias.

Je epilácia naozaj trvalá?

Výsledok je trvalý, nežiadúce ochlpenie je zredukované na akejkoľvek časti tela alebo tváre. Vždy však treba mať na zreteli možné hormonálne zmeny, ktoré v organizme vznikajú jednak prirodzene, jednak patológiou – ide však o výnimočné prípady. V takýchto prípadoch je redukcia ochlpenia účinná na 90%.

Je epilácia bolestivá?

Vzhľadom k tomu, že je pôsobenie laserového lúča sprevádzané prúdom špeciálne chladiacej látky, ktorá ho ochladzuje až na maximálnu možnú hodnotu -10°C, procedúra je prakticky bezbolestná. Zároveň je týmto spôsobom chránená aj pokožka. Napriek tomu nemožno povedať, že ošetrenie necítite. Minimálna bolestivosť závisí aj od miesta ošetrenia a hlavne od individuálnej vnímavosti, resp.stupňa citlivosti klienta.

Všeobecné kontraindikácie

Karcinogénne ochorenia, tehotenstvo, keloidné alebo hypertrofické jazvy, aktívne infekcie herpes simplex v ošetrovanej oblasti, epilepsia, lokálne užívanie Retinoidov (RETIN A, ISOTRETINOIN, ROACCUTAN-na liečbu akné) alebo lokálnych bieliacich prípravkov – vysadiť 2 týždne pred zákrokom.

Previous

Myseľ

Vákuová lymfatická masáž

Next
Item added to cart.
0 items - 0.00
error: Content is protected !!