Bunkové soli – riešenie nielen pre kožné problémy

Bunkové soli, známe tiež ako tkanivové soli alebo Schüsslerove soli, sú prírodné minerálne soli, ktoré sa využívajú v alternatívnej medicíne na podporu zdravia a liečbu rôznych ochorení. Boli objavené nemeckým lekárom a homeopatom Wilhelmom Heinrichom Schüsslerom v 19. storočí . Stali sa populárnym doplnkovým riešením  mnohých ochorení –  vrátane kožných a pre celkovú rovnováhu a pohodu organizmu.

Čo sú bunkové soli ?

Bunkové soli upravujú obsah a deficit jednotlivých minerálnych zložiek vo vnútri bunky. Na bunkové soli sa pozeráme ako na prostriedok, ktorý zlepšuje vstrebávanie danej minerálnej látky z extracelulárneho prostredia do bunky – teda z potravy, plazmy, tkanivového moku, moču. Vyrovnávajú vnútrobunkový deficit minerálnych živín, ovplyvňujú ich pohyb, vylučovanie, celkovú pohodu a prevenciu chorôb.

Ide o základné minerály, ktoré sú prítomné v ľudskom tele v stopových množstvách. Podľa Schüsslera je nerovnováha týchto minerálov v bunkách príčinou mnohých zdravotných problémov.

Existuje 12 základných bunkových solí, z ktorých každá má svoje špecifické vlastnosti a oblasti pôsobenia:

 1. Calcium Fluoratum (CaF2): Posilňuje zuby, kosti a pokožku.
 2. Calcium Phosphoricum (Ca3(PO4)2): Podporuje rast a regeneráciu kostí
 3. Ferrum Phosphoricum (FePO4): Pomáha pri zápaloch a horúčkach
 4. Kalium Muriaticum (KCl): Podporuje detoxikáciu a liečbu zápalov
 5. Kalium Phosphoricum (K3PO4): Pomáha pri nervovom napätí a úzkosti
 6. Kalium Sulfuricum (K2SO4): Podporuje zdravú pokožku a detoxikáciu
 7. Magnesium Phosphoricum (MgHPO4): Uvoľňuje svalové kŕče a napätie
 8. Natrium Muriaticum (NaCl): Pomáha pri dehydratácii a udržiavaní tekutinovej rovnováhy
 9. Natrium Phosphoricum (Na3PO4): Podporuje metabolizmus tukov a kyselín
 10. Natrium Sulfuricum (Na2SO4): Podporuje detoxikáciu pečene a obličiek
 11. Silicea (SiO2): Posilňuje pokožku, vlasy a nechty
 12. Calcium Sulfuricum (CaSO4): Pomáha pri hojení rán a zápalov

Ako bunkové soli pomáhajú kožným problémom?

Koža je najväčší orgán ľudského tela a často je prvým ukazovateľom vnútrobunkovej nerovnováhy. Bunkové soli môžu byť veľmi účinné pri liečbe rôznych kožných problémov, ako sú: akné, ekzémy, psoriáza, atopická, suchá pokožka a iné.

Niektoré kľúčové bunkové soli pre zdravie pokožky zahŕňajú:

 • Silicea (SiO2) – táto soľ je známa svojimi vlastnosťami na podporu zdravia pokožky, vlasov a nechtov. Pomáha pri hojení jaziev a redukcii vrások.
 • Kalium Sulfuricum (K2SO4) –  podporuje detoxikáciu a regeneráciu pokožky, čím pomáha pri liečbe ekzémov a psoriázy
 • Calcium Fluoratum (CaF2) – posilňuje elastickosť pokožky a pomáha pri liečbe strií a iných kožných nedostatkov

Diagnostika tváre a bunkové soli

Pre správne určenie, ktorú z bunkových soli potrebujeme doplniť je veľmi užitočné využiť diagnostiku z tváre. Táto metóda, známa aj ako faciodiagnostika, je založená na pozorovaní zmien a charakteristík tváre, ktoré môžu indikovať nedostatok konkrétnych minerálnych solí. Napríklad tmavé kruhy pod očami môžu naznačovať potrebu Natrium Muriaticum, zatiaľ čo bledá a suchá pokožka môže poukazovať na nedostatok Silicea.

Diagnostika z tváre môže byť vykonaná odborníkom na bunkové soli alebo homeopatiu, ktorý absolvoval odborné školenie a má dostatočné znalosti o pôsobení  bunkových solí. Táto metóda umožňuje presnú a personalizovanú diagnostiku pre správny výber a odporúčanie doplnenia minerálnych nedostatkov, terapie bunkovými soľami.

Bunkové solí pre celkovú pohodu

Okrem liečby kožných problémov majú bunkové soli široké spektrum pôsobenia na rôzne zdravotné problémy, ako sú napríklad:

 • zápaly a infekcie – vhodné soli Ferrum Phosphoricum a Kalium Muriaticum 
 • stres a úzkosť – Kalium Phosphoricum a Magnesium Phosphoricum sú účinné pri zmierňovaní stresu, úzkosti a nervového napätia
 • detoxikácia a trávenie – soli Natrium Sulfuricum a Kalium Sulfuricum podporujú detoxikáciu tela a zdravé trávenie

Ako používať bunkové soli ?

Bunkové soli sa zvyčajne užívajú vo forme tabliet, ktoré sa rozpúšťajú v ústach. Môžu sa tiež rozpustiť vo vode a postupne piť. Odporúčané dávkovanie závisí od konkrétneho problému a individuálnych potrieb, preto je dobré poradiť sa s odborníkom na homeopatiu alebo naturopatiu. Bunkové soli predstavujú prírodný a bezpečný spôsob, ako podporiť zdravie pokožky a celkovú pohodu tela, preveniciu či podpornú liečbu pri rôznych ochoreniach. Ich použitie je jednoduché a veľmi efektívne ktoré sa dá využiť vrámci bežnej zdravotnej starostlivosti.

Ak hľadáte riešenie pre kožné problémy alebo chcete podporiť svoje celkové zdravie, zvážte začlenenie bunkových solí do svojej dennej rutiny a využite diagnostiku tváre na presné určenie vašich potrieb.

Bunkovým soliam sa venujeme v našom salóne Oxyland, kde si môžete dať bunkové soli otestovať, zakúpiť a absolvovať diagnostiku z tváre samostatne alebo popri termíne ošetrenia pleti.

Pre bližšie informácie nás môžete kontaktovať na tel.č. 0915 901 878 kde si môžte dohodnúť termín na odborné poradenstvo pre homeopatiu alebo bunkové soli.

Previous

Ošetrenie prístrojom OXYjet

Vložiť komentár

Item added to cart.
0 items - 0.00
error: Content is protected !!