10 benefitov kyslíka pre krásnu, zdravú a žiarivú pleť

Povedzme si to narovinu: žiadne zázraky sa cez noc neudejú. Starostlivosť o pleť vyžaduje pravidelnú starostlivosť a každodenné používanie make upu nám k pocitu zdravej a sviežej pleti iste neprispeje. Čo ale môže pomôcť je kyslíková terapia pleti tzv. oxygenoterapia.

Aké výhody má kyslík pre našu pleť?

1. Podporuje tvorbu kolagénu

Kolagén je typ proteínu, ktorý drží pokope bunky našej pleti. S narastajúcim vekom sa produkcia kolagénu spomaľuje a preto je potrebné dopĺňať ho externe, či už prostredníctvom špecifických kozmoceutík, pleťových krémov s výťažkami podporujúcimi tvorbu kolagénu, či doplnkov výživy. Kyslíková terapia pleti s použitím kolagénových prípravkou výrazne stimuluje tvorbu kolagénu nakoľko účinné látky sú kyslíkom okamžite vpravené do najhlbších vrstiev pokožky.

2. Detoxikuje pleť

Kyslíkové ošetrenie pleti účinne zapracuje vitamínové prípravky, ktoré pleť vyživujú a detoxikujú. Neutralizuje totiž negatívny dopad na pleť vplyvom znečisteného životného prostredia, nadmerného slnečného žiarenia či nezdravého stravovania. Kyslík pomáha pleť účinne regenerovať.

3. Zrýchľuje obnovu buniek

Naše pleťové bunky majú obmedzenú životnosť. Odumierajú a nahradzujú ich nové bunky. Kyslík je kľúčový pre bunkovú obnovu, rozhoduje totiž, ktoré bunky odumrú a ktoré naopak môžu pomôcť pri hojení zápalu, čo je dôležité pri aknóznej pleti. Kyslík teda
urýchli a podporí bunkovú obnovu pleti.

4. Kyslíkové ošetrenie je bezbolestné a veľmi šetrné

Pleť nie je podráždená, začervenaná, nesvrbí, nelepí, nepáli. Je teda vhodné aj pre citlivú pleť a pre klientov, ktorí chcú predísť chemickým typom ošetrení.

5. Hydratuje pleť

Vystavovaním pleti slnečnému žiareniu a znečistenému prostrediu dochádza k prirodzenému úbytku   hydratácie. Pleť sa nadmerne vysušuje a pôsobí mdlo a unavene. Pokiaľ máte k tomu ešte suchú pokožku, tieto faktory to ešte zhoršujú. Kyslík hĺbkovo hydratuje pleť, vyrovnáva rovnováhu PH pleti a chráni ju pred slnečným žiarením.

6. Rozžiarí pleť

Oxygenoterapia pleti odstráni všetky nečistoty z epidermis (vrchná časť pokožky) zvýšeným okysličením pleti. Taktiež odstráni odumreté bunky, otvorí upchaté póry a prinavráti pleti zdravý, žiarivý vzhľad.

7. Má hojivý efekt na akné

Akné vzniká vtedy, keď nadmerná produkcia mazu zachytáva nečistoty a nesprávnym čistením sa pleť ďalej zanáša, póry sa zapaľujú a zväčšujú. Kyslík pomáha čistiť pokožku, zmenšuje póry a má protizápalový účinok. Týmto čistením aj účinne predchádza vzniku akné.

8. Rýchla rekonvalescencia po ošetrení

Nie je nutné dodržiavať nijaké odporúčania, po ošetrení sa viete ihneď vrátiť k bežnému režimu starostlivosti o pleť.

9. Okamžitý účinok po ošetrení.

Výsledok je viditeľný ihneď, pleť bez špecifických problémov je vláčna, hydratovaná, zdravá a žiarivá.

10. Účinné riešenie pre unavenú pleť.

Použité prípravky pri zapracovaní kyslíkom sú rôzne vitamínové séra, peptity, kyselina hyaluronová a výťažky z rastlín, ktoré pleť zbavia unaveného výrazu. Pleť bude ozdravená a rozjasnená.

Doprajte svojej pleti kyslíkovú procedúru v našom salóne Oxyland v Košiciach – objednajte sa už dnes na https://oxyland.sk/rezervacia-osetrenia/

Previous

Plasma Jett medical

Kyslík – elixír života

Next
Item added to cart.
0 items - 0.00
error: Content is protected !!