Vlasová mezoterapia dokáže zázraky …

Termín mezoterapia sa poslednú dobou skloňuje v mnohých rôznych spojeniach. Jednak je to účinný spôsob omladenia ale aj možnosť, ako podporiť rast vlasov na hlave. Vlasová mezoterapia dokáže vrátiť bujnú hrivu.

Pre koho je vlasová mezoterapia vhodná ?

S touto nepríjemnou situáciou sa stretávajú ako ženy, tak i muži rôznych vekových kategórií. V rôznych životných obdobiach môžete na sebe spozorovať zvýšené vypadávanie vlasov. Na to, či vám vlasy budú vypadávať, vplýva viacero faktorov.

Najbežnejšie sú napr. vyšší vek, hormonálne zmeny, genetika, ochorenia štítnej žľazy či obličiek, ľudia trpiaci cukrovkou. Tak isto to môže mať na svedomí nedostatok vitamínov v tele, psychické alebo sociálne príčiny, stres, diéty alebo užívanie rôzne druhov liekov. Vlasy zvyknú v zvýšenej miere vypadávať aj pri chemoterapii. Netreba však zabudnúť ani na vplyv okolia ako napríklad vlhkosť, extrémne teploty či výkyvy teplôt.

Všeobecne platí, že vypadávanie vlasov u žien nebýva tak dramatické ako u mužov, ale za to k nemu dochádza častejšie, čo súvisí s hormonálnymi zmenami. Vypadávanie vlasov po pôrode býva často spojené s obdobím tehotenstva či po pôrode. V tomto období je to prirodzené, no napriek tomu, nepríjemné. Bojovať sa s tým dá úpravou hormónov, kedy začnú vlasy znova hustnúť a rásť. Prirodzený rast vlasov by sa mal obnoviť do 6 mesiacov. Pokiaľ sa tak nestane, zvážte návštevu u lekára.

U mužov je najčastejšou príčinou straty vlasov dedičná androgénna alopécia. V prípade vyššej hladiny testosterónu začnú vlasy vypadávať v dôsledku ničenia vlasových folikul v krvi. Všeobecne platí pravidlo, že so stratou vlasov majú skúsenosti dvaja z 3 mužov .

Rozoznajte bežné vypadávanie vlasov od toho vážnejšieho. Je normálne, že keď si prehrabnete vlasy rukou, môže vám nejaký ten vlas vypadnúť. Tak isto ženy na kefe spozorujú často množstvo vypadaných vlasov, najmä v období jesene. Takéto prípady sú úplne bežné a netreba im venovať zvýšenú pozornosť. Priemernému človeku totiž za deň vypadne 30 až 100 vlasov. Ak ale začnete na svojej hlave pozorovať viditeľne prázdne miesta bez vlasov, vlasy vám vypadávajú aj pri jemnom zaťahaní, vo veľkom množstve či neprestajne, je to indikátor, že sa jedná o vážnejší problém. Takéto vlasy strácajú tiež často lesk, farbu a štruktúru.

Čo je vlasová mezoterapia ?

Hlavný princíp mezoterapie je jednoduchý – injekčne, prístrojom injektor alebo valčekom s ihličkami sa do kože hlavy, respektíve do jej strednej vrstvy,  aplikujú prípravky obsahujúce funkčné látky, ktoré kožu a vlasové folikuly krásne vyživia.

Prípravky, ktoré sú pri mezoterapii aplikované, obsahujú väčšinou komplex minerálov, stopových prvkov, peptidov alebo dokonca rastových faktorov či kmeňových buniek. Ľahké hĺbkové podráždenie kože navyše stimuluje prekrvenie oblasti, ktoré podporuje ďalšiu výživu a okysličenie vlasových folikul.

Po aplikácii je vlasová pokožka pružnejšia, vlasy vyzerajú lepšie, sú pevnejšie, je redukované ich lámanie a vypadávanie a naopak je podporený rast nových vlasov.

Prečo by ste to mali vyskúšať ?

  • Vaše vlasy budú pevné, lesklé a pružné.
  • Vlasy budú spevnené vďaka vyživenému vlasovému korienku.
  • Vlasy sa nebudú lámať, strapkať ani vypadávať, navyše proti všetkým týmto javom pôsobí mezoterapia ako prevencia.
  • Budete mať hustú a zdravo vyzerajúcu hrivu.
  • Zlepší sa prekrvenie vlasovej pokožky a jej hydratácia. Už žiadne lupiny!
  • Dodáte svojim vlasom a pokožke hlavy chýbajúce živiny.

Ako prebieha vlasová mezoterapia ?

Do umytej a vydezinfikovanej časti hlavy aplikuje preškolený terapeut účinný „koktail“ látok. Doba aplikácie závisí na ošetrovanej ploche, ale zvyčajne sa pohybuje medzi 20 a 30 minútami. Ihneď po ošetrení sa na pokožke hlavy môže objaviť malý opuch či drobná modrina, celkovo možno však zákrok považovať za prevažne bezbolestný. Navyše máte možnosť dohodnúť sa na predchádzajúcej aplikácii znecitlivujúceho gélu, ktorý zabezpečí, že kontakt ihličiek s pokožkou nebudete cítiť.

Koža na hlave môže byť nasledujúcich 24 hodín od aplikácie mierne citlivá na dotyk, avšak zpravidla je človek schopný vrátiť sa do pracovného procesu ihneď po ošetrení. Nasledujúcich 24 hodín sa neodporúča používať na pokožku hlavy iné prípravky, len to, čo odporúča terapeut. Niekoľko dní po ošetrení sa vyhnite pobytu na priamom slnku a používajte prípravky s vysokým stupňom ochrany, teda minimálne SPF 30.

Obecne odporúčaný počet ošetrení je pri vlasovej mezoterapii stanovený na osem. Prvý mesiac prebieha ošetrenie každý týždeň, teda celkom štyri procedúry. Druhý mesiac dochádza klient na ošetrenie raz za dva týždne, absolvuje teda ďalšie dve procedúry. A na nasledujúce dva mesiace ostávajú dve ošetrenia. Je potrebné zdôrazniť, že sa jedná o obyčajné všeobecné odporúčania. Preškolený terapeut môže pri pohľade na vašu hlavu počet ošetrení ľubovoľne zvýšiť, znížiť alebo zmeniť periodicitu.

Čo je,  ale dôležité, že prvé viditeľné výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Bývajú totiž vidieť už po mesiaci od prvej aplikácie!

Previous

Vlasová mezoterapia – rieši vypadávanie vlasov

Nadmerné vypadávanie vlasov (nielen) po prekonaní Covid-19.

Next
Item added to cart.
0 items - 0.00
error: Content is protected !!