Omladenie pleti rastovými faktormi

V poslednej dobe ste možno počuli o využití rastových faktorov v kozmetike, preto sme sa rozhodli priblížiť túto tému, rozhliadnuť sa, aké sú možnosti omladenia pleti práve týmito zložkami.

Čo je rastový faktor ?

Všeobecne povedané, rastový faktor je aktívna zložka prípravku, ktorý navodzuje rast organizmu alebo jeho časti. Dokáže tak zvyšovať počty buniek, alebo vytvárať nové a tým dokáže pleť zahustiť.

Dôležité je uvedomiť si, že rastových faktorov je mnoho, ale len niektoré sú prospešné pre našu pokožku. Je preto potrebné vybrať zmes aktívnych rastových faktorov ( GF– growth faktors z angl.), ktoré sú priamo určené pre pokožku. Epidermálny rastový faktor – EGF preukázateľne zvyšuje počet epidermálnych buniek a zvyšuje tvorbu kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej. To sú všetko látky, ktoré sú dôležité pre zdravú pokožku bez vrások.

Rastové faktory v podstate aktivujú kožné receptory, ktoré stimulujú obnovu buniek a regeneráciu pokožky.

Ako sa rastové faktory vyrábajú a ako sa dostanú do pleti ?

  • najkvalitnejšie rastové faktory sú vyrábané biotechnologickým postupom v laboratóriách. Výsledný produkt obsahuje len čistý a stabilizovaný rastový faktor, ktorý sa najčastejšie dostáva do rúk profesionálom
  • aby aktívne látky mohli v pleti fungovať, musíme ich nejakým spôsobom dopraviť dovnútra pokožky. Akákoľvek aktívna látka bude len ťažko účinkovať na povrchu pokožky. Preto je nevyhnutné, aby bola aktívna látka vpravená do pleti správnym postupom – ideálne mezoterapiou – mikroihličkami alebo vital injektorom. Tento postup nám zaručí aktívny prienik medzibunkovým priestorom do pokožky. Podľa posledných výskumov je tiež možné dopraviť do pleti rastové faktory aj tzv. lipozomálnym systémom distribúcie. Aktívne látky sú uzavreté do lipozómu, ktorý má schopnosť látku dopraviť tam, kde ju potrebujeme

Čo obsahuje prípravok s rastovými faktormi ?

Každý účinný prípravok proti vráskam obsahuje aspoň jednu silnú aktívnu látku. Avšak kvalitný komplex účinných látok je podporený aj doplnkovými látkami. Pretože v konečnom dôsledku nejde len o potlačenie vrások, ale aj o celkovú regeneráciu pokožky. V kombinácii s rastovými faktormi sa najčastejšie dodávajú látky vhodné pre hydratáciu, ako je kyselina hyalurónová, kolagén, peptidy, prípadne rastlinné výťažky a iné upokojujúce látky, ktoré pokožku regenerujú.

Náš tip: „Mesotherapy MIMETIC PEPTIDES  & GROWTH FACTORS komplex“

Ide o mezoterapeutický peptidový koncentrát s rastovými faktormi, obsahuje tiež aminokyseliny – kyselinu hyaluronovú – vitamíny – minerály – antioxidanty. Aký účinok má koncentrát na Vašu pleť ?

  • liftingový,
  • myorelaxačný (pomáha uvolňovať svaly),
  • rozjasňujúci,
  • komplexný omladzujúci anti-age účinok,
  • redukuje zapały,
  • podporuje aktivity fibroblastov a tým zhrubnutie ochabnutej pleti,
  • stimuluje imunitný systém pokožky
  • minimazuje prejavy starnutia : redukuje vrásky, hyperpigmentáciu, celkovú štruktúru a tonus pokožky, replikuje biologické procesy mladej pleti

Indikácie

anti-age ošetrenie pleti 35+, doplnenie antioxidantov, spevnenie, regenerácia, hydratácia, revitalizácia s rozjasňujúcim účinkom.

Cena ošetrenia :       65,-EUR

Previous

Enzymoterapia – to pravé pre ochabnutú pokožku

Kolagénové nite ako neinvazívna alternatíva botoxu

Next
Item added to cart.
0 items - 0.00
error: Content is protected !!