Elektrosmog je pole elektromagnetických frekvencií, ktoré sú produkované elektrospotrebičmi, vedeniami napätia, mobilnými telefónmi, vysielačmi mobilných operátorov, rádiovými stanicami, mikrovlnnými stanicami. Elektrosmog je neviditeľný a dokáže ho vnímať iba veľmi senzitívny človek.
Kde sa nachádza elektrosmog?
V zásade možno povedať, že elektrosmog sa nachádza všade okolo nás. Vzniká pri výrobe, prenose a spotrebe elektrickej energie. Zdrojom elektrosmogu sú elektrické spotrebiče a prístroje v prevádzke ktoré vytvárajú elektromagnetické pole.
Aké typy elektromagnetických polí existujú ?

Poznáme dva typy elektromagnetických polí:
- Nízkofrekvenčné elektromagnetické pole – je napríklad vedenie vysokého napätia, vonkajšie a vnútorné elektrické rozvody, električková a železničná trať, ale aj domáce spotrebiče ako chladnička či práčka, televízor, počítač, modem, skener či žiarivkové osvetlenie.
- Vysokofrekvenčné elektromagnetické žiarenie – šíria televízne a rozhlasové vysielače, satelity, vysielačky, radary, mobilné telefóny, baby vysielačky, wi-fi či bluetooth.
Ako nám škodí elektrosmog ?
V ľudskom tele prebiehajú rôzne reakcie, ktoré sú riadené veľmi jemnými elektrickými impulzmi. Pôsobením elektrosmogu môže byť táto funkcia narušená a vývoj bunky, alebo iné bioreakcie môžu byť chybne zrealizované. Bunková komunikácia v tele môže byť narušená. Toxické látky sa ťažšie odbúravajú z tela a to má za následok, že baktérie, vírusy, či huby sa ľahšie rozmnožujú v tele.
V spálni je elektrosmog obzvlášť nebezpečný. Bolo dokázané, že produkcia hormónu Melatonín, ktorý napomáha uvoľneniu organizmu počas spánku sa zredukuje až o 40%. Elektrosmog môže pôsobiť na širokú škálu zdravotných problémov s plodnosťou, impotenciou, poruchami sústredenia, nespavosti, a iné.
Ako vplýva elektrosmog na naše zdravie ?
Bolesti hlavy, pichanie pri srdci, hučanie v ušiach, sú najčastejšie príznaky elektrosenzibility. Hlavne deti sú senzibilnejšie na pôsobenie prostredia vôkol nás. Ich plač v noci nás upozorňuje na fakt, že niečo nie je v poriadku. Rizikovou je aj baby vysielačka, ktorá emituje žiarenie, preto jej použitie by malo byť zvlášť dobre premyslené.
Ako sa chrániť pred elektrosmogom ?
- Špeciálne materiály, nátery budov a látky dokážu znížiť pôsobenie nepriaznivého žiarenia
- Prístroj Somavedic má patentovanú technológiu konštrukcie jadra na báze minerálov a polodrahokamov v špeciálnom frekvenčnom zoskupení, ktoré napomáha znižovať pôsobenie nezdravého žiarenia, zlepšuje spánok, harmonizuje prostredie a chráni vaše zdravie.