Mind Spa

Mind Spa

Je miestom, kde vaša myseľ ako riadiaci orgán vášho tela, dostáva nielen „doping“ v podobe kyslíkovej terapie, ale zároveň príjme „výživu“ v podobe zmyslového zážitku.

Väčšina z vás pozná účinky pravidelného fyzického cvičenia na svaly, ale nikdy nepomyslela na to, venovať rovnakú pozornosť nášmu najdôležitejšiemu orgánu, ktorý doslova riadi náš život.

Ponúkame vám programy, ktoré nielen doplnia vašu energiu, zregenerujú vašu myseľ, ale aj pozitívne ovplyvnia vaše každodenné prežívanie.

Prečo práve kyslíková terapia?

Je vedecky dokázané, že kyslík priaznivo pôsobí pri únave, bolestiach hlavy a dokonca aj pri duševných problémoch.

Mnoho ľudí v dôsledku modernej doby trpí nedostatkom pohybu a v kombinácii so znečisteným ovzduším a nesprávnym dýchaním vedie k nedostatku kyslíka v našom tele. A práve ten je častým spúšťačom mnohých ochorení.

Kyslíkový deficit vzniká v dôsledku nasadenia vysokého životného tempa a v súvislosti s vysokým pracovným nasadením a nedostatkom času znemožňuje viachodinový pobyt v prírode. Ako náhrada slúži práve oxygenoterapia, ktorá už pri 10 minutách vdychovania 95% kyslíka doplní vašu energiu, budete sa cítiť oddýchnutí, uvoľnení a bez známok stresu.

Čo spôsobuje nedostatok Kyslíka?

 • únavu a stres
 • srdcové ťažkosti
 • problémy s krvným tlakom
 • sklon k civilizačným ochoreniam
 • predčasné starnutie

Aké sú účinky kyslíka?

Kyslík čistí krvné cesty, aktivizuje mozgové bunky, podporuje srdcovú činnosť a oživuje celý krvný obeh. Navyše prispieva k regenerácii buniek a omladzuje ich.

Kyslík zohráva významnú úlohu v procesoch tvorby energie v organizme, 90% energie produkuje práve kyslík.

Kyslík zlepšuje fyziologické procesy, napomáha vstrebávaniu vitamínov, minerálov, aminokyselín. Navyše zlepšuje krvný obeh a tým pomáha v prevencii srdcovo-cievnych ochorení, medzi ktoré patrí srdcový infarkt či vysoký krvný tlak.

Svojim detoxikačným účinkom prispieva k ničeniu anaeróbnych baktérií v organizme, akými sú Streptococcus, Staphylococcus, Salmonella, E.coli.

Viaceré onkologické výskumy potvrdzujú účinky kyslíka pri prevencii i liečbe rakoviny.

Kyslík navyše pôsobí proti stresu, depresiám, zvyšuje mozgovú činnosť.

Nedostatok kyslíka spôsobuje komplexné vyčerpanie organizmu, orgány ľudského tela nedokážu pracovať „na plný plyn“ a postihujú nás rôzne zdravotné ťažkosti a choroby. Dôkazom sú ľudia vyššieho veku. So starobou ruka v ruke prichádzajú rôzne ochorenia, disfunkcie organizmu a bolesti, ktoré sú spôsobené dlhodobo sa znižujúcou hladinou kyslíka v krvi (pľúca človeka vo veku 20-30 rokov absorbujú dvojnásobne viac kyslíka ako pľúca seniora).

Spolu s aromaterapiou účinne pôsobí:

 • Pri migréne – a iných bolestiach hlavy, pôsobí proti častým atakom u ľudí trpiacich týmito bolesťami.
 • Pri športe – zabraňuje vytváraniu nadbytočného množstva kyseliny mliečnej, čím znižuje intenzitu svalovej horúčky. Taktiež pomáha pri dosahovaní lepšej vytrvalosti pri športe. Naopak po športe veľmi významne prispieva k regenerácii svalstva.
 • Pri práci – vďaka energizovanému stavu bez kofeínu či iných povzbudzujúcich prostriedkov zvyšuje kvalitu i kvantitu práce, znižuje napätie a stres z práce.
 • Pri duševných problémoch - letargia, depresia či záchvaty paniky pri liečbe kyslíkom ustupujú.
 • Pri nesústredenosti a poruchách učenia – zvlášť vhodné pre študentov v období zvýšenej psychickej záťaže, či vodičov z povolania, pri prekonávaní vzdialeností či už v cestnej, alebo leteckej doprave.
 • Pri sexuálnej únave – dodáva sexuálnu vitalitu a pozitívne ovplyvňuje sexuálny život.
 • Pri odbúraní alkoholu – rýchlo znižuje hladinu alkoholu a napomáha celkovej regenerácii.
 • Znižovanie toxicity organizmu – urýchľuje vylučovanie nahromadených toxínov.

Hormóny šťastia

Zvuky lúky, spev vtákov, zurčanie potoka, šum morských vĺn aj klopkanie dažďa dokážu človeka vrátiť k prirodzenej a vrodenej harmónii. Pravidelné počúvanie zvukov prírody od najútlejšieho veku zbavuje deti agresivity, rozvíja kreatívne myslenie, zväčšuje citlivosť. Zvuky pôsobia na našu psychiku aj na fyzické telo. Hudbu nevnímame iba sluchom, jednotlivé vibrácie pozitívne pôsobia aj na naše vnútorné orgány, na žľazy s vnútorným vylučovaním, na mozgové centrá, ktoré produkujú viac endorfínu - hormónu šťastia a znásobujú nám tak dobrý životný pocit. Relaxácia hudbou je jedna z najúspešnejších metód liečenia stresu, rôznych psychických a psychosomatických porúch.

Dnes sa hudba opäť komponuje pre liečebné a relaxačné účely. Naučiť sa vnímať hudbu nám pomôže zladiť sa lepšie so svojim prostredím a so zvukmi, ktoré každý deň počúvame. Hudba zlepšuje kvalitu nášho života a v spojitosti s vizuálnym efektom pôsobí doslova ako koktail pre dušu. Upokojuje nás v stresových situáciách a má schopnosť liečiť.

Kombinácia našich relaxačných techník v spojitosti s oxygenoterapiou vám pomôžu priniesť váš systém späť do rovnováhy. Veríme, že naše programy, zvolené podľa vašej aktuálnej nálady priaznivo ovplyvnia kvalitu vášho života.

Darčeková poukážka

Mind Spa programy

Vám zaručia dokonalý relax mysle a poskytnú príjemný zmyslový zážitok. V spojitosti s kyslíkovou terapiou dodáte vášmu telu aj duši energetickú bombu, ktorá ovplyvní vaše naladenie na pozitívnu frekvenciu.

Mind Spa + oxygenoterapia 20 min.

vodopády, príroda, zasnežené hory, kozub, akvárium, vesmír, podmorský svet a mnohé iné

 • 1 vstup 20 min.: 5 Eur / osoba
 • 1 vstup 30 min.: 6 Eur / osoba
 • 5 vstupov: 25 Eur / osoba
 • 5 vstupov: 35 Eur / 2 osoby

TIP na DARČEK