Koža a jej funkcia

Základná funkcia pokožky spočíva v dýchaní, prijímaní živín, výdajom odpadových látok a ochrane pred vonkajšími vplyvmi prostredia. Týmto pokožka sprostredkuje a udržuje rovnováhu vnútorného prostredia organizmu.

Stav pokožky odráža výživu a výkon jednotlivých orgánov. Pri ich nedostatočnej funkcii ku ktorej dochádza nedostatočným príjmom živín, nachádzame na koži rôzne prejavy (mastná či suchá pokožka, pigmentové škvrny, rosacea, lupienka, akné a pod.)

Môžu sa vyskytovať kdekoľvek na tele alebo priamo nad oslabeným orgánom, ktorému koža týmto spôsobom uľavuje. Vďaka komunikácií kože s vnútorným prostredím sa pomocou účinných látok v bylinách dajú orgány vyživiť aj cez pokožku.

Pri akomkoľvek preťažení alebo poškodení reaguje telo podľa možností svojich vnútorných zásob. Vždy vytvára postupy, ktoré smerujú k zachovaniu života. Ak tieto zásoby nemá, zrýchli alebo spomalí svoje reakcie a zabezpečí svoju náhradnú ochranu (šoková reakcia, spomalenie funkcií, zápal, prekrvenie, bolesť, opuchy, svrbenie, začervenanie, výsyp na koži a pod.). V týchto situáciách môžeme telu pomôcť tak, že využijeme unikátne prírodné zdroje a obnovíme tak funkciu orgánu doplnením živín, čo má za následok odstránenie vonkajšieho prejavu na pokožke. Vďaka komunikácii kože s vnútorným prostredím je možné prostredníctvom účinných látok obsiahnutých v koncentrátoch Energy či pleťovými krémami bunkovej výživy od Gernétic vyživiť orgány aj cez pokožku.

Rovnaký spôsob doplnenia výživných látok sa uplatňuje aj pri omladení pleti.

Starostlivosť o pleť s GERnétic

Čistenie a odličovanie

Povrchové čistenie pleti je prvým a základným krokom k hebkej a sviežej pleti. Laboratórium GERnétic pripravilo paletu prípravkov, ktoré dokonale otvoria póry, uvolnia nečistoty a odstránia líčidla. Pleť je tak pripravená k ďalšiemu ošetreniu. Prípravky určené k čisteniu aknetickej pleti regulujú tvorbu mazotoku, potlačujú zápalové prejavy a zamedzujú ich rozširovaniu. Pokožka získa opäť svieži vzhľad.

Hĺbkové čistenie

Hĺbkové čistenie je druhým krokom ku zdravej pokožke. Vďaka dokonalému zloženiu výrobkov nieje nutné používať mechanické čistenie. Pokožka sa zbaví nečistot a uvolní komedóny. Následne nanesené výrobky umožnia hĺbkový prienik aktívnych látok do pokožky.

Ochrana

Zabrániť procesu starnutia znamená pleť dokonale chrániť pred negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia. Ochranné krémy GERnétic obsahujú čisto prírodné látky s UV filtrami, za studena lisovanými olejmi, ktoré majú na pleť zjemňujúce a ukľudňujúce účinky. Zároveň pleť optimálne pripravia na líčenie.

Výživa a regenerácia

Výživa pokožky je nevyhnutná k udržaniu mladistvého a zdravého vzhľadu. Obnovuje pridzené funkcie pleti, zamedzuje vzniku vrások, zabraňuje dehydratácii a vysušovaniu. Výrobky GERnétic dodajú pokožke všetky potrebné výživné látky – vitamíny, stopové prvky, aminokyseliny, minerály. Potlačia známky stárnutia a znížia viditeľnosť už existujúcich vrások.

Hydratácia

Pleť ktorá trpí nedostatkom vlhkosti je predovšetký suchá, citlivá a býva často podráždená. Objavujú sa na nej jemné šupinky a pleť trpí nepríjemným pocitom napätia. Tento typ pleti má sklon k predčasnému stárnutiu. GERnétic ponúka výnimočné produkty zabraňujúce vysušovaniu pleti, ktoré prinavrátia pleti prirodzenú vlhkosť a jemnosť.

Vypnutie pleti

Postupom času sa znižujú obranné mechanizmy pokožky. Pleť sa stáva krehkou, ztráca pevnosť a pružnosť, pôsobí ochabnutým dojmom. Doprajte vašej pleti krásu a energiu. Prípravky obsahujú aktivné látky, ktoré zlepšujú štruktúru pleti, vyhladzujú jemné vrásky a prinavracajú pokožke hebkosť a mladistvý vzhľad.

Starostlivosť o očné okolie

Mimoriadnu starostlivosť je nutné venovať práve oblasti očného okolia. Pokožka v týchto miestach je veľmi jemná a tenká, vetšinou stárne ako prvá. Na predčasnej tvorbe vrások sa veľkou mierou podieľa vonkajšie prostredie. Ťažké kovy sa usádzajú na pleti a ich oxidáciou dochádza ku vzniku voľných radikálov, ktoré narušujú kolagenové a elastínové vlákna.

Pigmentové škvrny

Bieliaca rada prípravkov GERnétic splní všetky vaše očakávania. Vhodné na presvetlenie pokožky a zbavenie sa pigmentových škvŕn.

Aknetická pleť

Akné je zápalové ochorenie mazových žliaz. Najčastejšie postihujú tvár, hrudník, ramená a chrbát. Na základe dlhodobého výskumu a klinických testov laboratórii GERnétic vyrábajú produkty s ktorými je možné úspešne bojovať s problémovými akné.

Viac informácií nájdete v sekcii Poradňa - Aknetická pleť.

Citlivá pleť

Citlivá pokožka a popraskané žilky bývajú častým problémom. Pleť sa javí ako veľmi zraniteľná, prudko reaguje na všetky negatívne vonkajšie vplyvy: začervenaním, zhrubnutím a nepríjemným pocitom napnutia. GERnétic ponúka dokonalé prípravky, ktoré posilujú prirodzenú obranyschopnosť pokožky, zvyšujú pevnosť kapilár a vyrovnávajú prekrvenie pleti.

Mladá pleť do 25 rokov

V období dospievania prechádza telo a pokožka prudkými vývojovými zmenami. Pleť preto vyžaduje mimoriadnu a citlivú starostlivosť. Spokojnosť so svojím vzhľadom vplýva na zdravé sebavedomie a rovnako má vplyv aj na duševnú pohodu. Prípravky pre mladú pleť sú vyvinuté v bezkonkurečnej kvalite a obsahom aktivných látok prinavrátia pleti dokonalý vzhľad.

Pleť s nadmernou tvorbou kožného mazu

S nadmernou tvorbou kožného mazu sa stretáváme najčastejšie v mladom veku s nástupom činnosti hormónov, ktoré ovplyvňujú radu funkcií, okrem iného aj funkciu mazových žliaz. Problém mastnej pleti sa rovnako môže objaviť aj v dospelom veku, v tehotenstve, po pôrode alebo v období menopauzy.

Zrelá pleť

Každá žena túži po hebkej a mladistvej pleti. GERnétic ponúka vynikajúce produkty vyrobené na základe najmodernejších vedeckých poznatkoch, ktoré aktívne bojujú proti stárnutiu pokožky. Pri pravidelnej starostlivosti sa pleť zvláčni, zjemní, vyhladí a zpevní.

LES PARFAITS

„Exkuzivnú radu som nazval jednoducho PERFEKTNÍ LES PARFAITS“, povedal pri príležitosti uvedenia novej rady na trh lekár a zakladateľ GERnétic Dr. Albert Laporte. „Jedná se o zcela převratné výrobky využívající nejmodernějších vědeckých poznatků a nejnovějších technologií zpracování," dodal dr. Laporte

V salóne poskytujeme bezplatnú konzultáciu akéhokoľvek problému s pleťou či postavou. Na základe konzultácie navrhneme vhodné ošetrenie prírodnou liečivou kozmetikou Gérnetic. Trvanie ošetrenia sa odvíja od konkrétneho problému, cca 60-90 min. cena od 25,- EUR.

Poskytujeme zľavu na nákup kozmetiky.

Kozmetika GERnétic

Pred viac ako 30 rokmi založil popredný francúzsky lekár a biológ Dr. Albert Laporte v mestečku Beraut v juhozápadnom Francúzsku prvé laboratórium, ktoré sa zaoberalo bunkovou terapiou. V nádhernej krajine na úpätí Pyrenejí sa začal venovať náročnému výskumu v oblasti prírodnej medicíny. Aby získal najčistejšie a najaktivnejšie látky z prírody, rozhodol sa využiť najmodernejšiu metódu - biotechnológiu.

Gernétic

Svoj výskum organického zloženia buniek patentoval a v roku 1977 uviedol na trh prvé exkluzivné prípravky GERnétic. Značka GERnétic se rychle zaradila k absolutnej kozmetickej špičke. Jej poslaním je od samého začiatku nielen dokonalá starostlivost o krásu pleti a vlasov, ale zároveň o ich zdravie.


"GERnétic" – názov pochádza z dvoch slov:
 • gerontologia – odbor, ktorý sa zaoberá štúdiom zmien na ľudskom organizme v súvislosti so stárnutim
 • genetika – odbor, ktorý študuje zákonitosti a mechanismy dedičnosti ľudských chorôb a možnosťami ich prevencie

GERnétic "en détail"

GERnétic je čisto prírodná kozmetika, ktorá používá výtažky zo 187 rastín.

3 základné princípy GERnétic:

Bunková terapia

Kozmetika GERnétic vychádza z dokonalého poznania syntézy potravy a možnosti, že zároveň s kosmetickou starostlivosťou je možné telo obohatiť o vitamíny, minerály, stopové prvky, aminokyseliny a iné látky, ktoré telo nedokáže v dostatočnom množstve získať z potravy. Prípravky GERnétic prinášajú základnú kompenzáciu výživných látok bunkám pokožky (vyživujú,, upravujú a zlepšujú ich funkcie, dalo by ba povedať, že stimulujú bunky k tomu, aby sa chovali jako keby boli mladšie), doplňujú nedostatky vo výžive a bránia obnoveniu problému. Bunkovú terapiu používa GERnétic už via ako 25 rokov. Niektoré kozmetické firmy ju len začínajú objavovať.

Homeopatické dávkovanie

Všetky aktivné látky sú dávkované homeopaticky. Princíp homeopatie zaviedol nemecký lekár Samuel Hahnemann a zakladá sa na názore, že veľmi malé dávky povzbuzujú životnú sílu k väčšej činnosti, pričom väčšie dávky ich ochromujú alebo ničia. Regeneračné a výživné produkty GERnétic stačí aplikovať vo veľmi malom množstve.

Využitie meridiánových zakončení a meridianových dráh

Pri aplikácii regeneračních krémov využíva GERnétic stimuláciu meridiánových zakončení (ušné lalôčky, plosky chodidiel, predná strana hrudníka). Predpokladom optimálnych výsledkov je zladiť pôsobenie prípravkov GERnétic so správnou výživou.

Zopár dobrých dôvodov prečo vyzkúšať kozmetiku GERnétic

 • Vo svojom ponímaní nerobí rozdiely medzi pokožkou tváre a tela, pokožka je odrazom vnútorného stavu organizmu.
 • Odstraňuje vnútorné príčiny problémov, neošetruje len následky.
 • Dosahuje výborné výsledky při ošetreniach.
 • Stojí v popredí kozmetického priemyslu vďaka biotechnologií, bunkovej terapii, využívania meridiánov a homeopatickému dávkovaniu aktivních látok.
 • Dosahuje výnikajúce výsledky nielen pri každodennej starostlivosti o pleť ale aj pri odstraňovaní akné, celulitídy, jaziev, strií, vrások, zoštíhľovaniu a zpevňovaniu poprsia, detoxikácii organizmu.
 • Napomáhá reaktivovať vlastnú energiu.
 • Pomáhá zpomaliť starnutie buniek.
 • Je značkou, ktorú oceňujú nielen náročný zákazníci, ale aj odborníci.
 • Výroba prechádza náročnou kontrolou a testami – garantuje kvalitu.

Čím sa odlišuje GERnétic od klasickej kozmetiky

 • Pôsobí na problém, ale zároveň aj na jeho príčinu
 • vďaka špičkovým vlastiam výrobkov nieje nutné používať mechanické čistenie pleti, zákaznici odcházajú zo salónu s kľudnou pleťou
 • zpôsob aplikácie prípravkov je odlišný, docháza k postupnému vrstveniu, takmer vždy do vstrebania
 • prípravky sa môžu kombinovať, každé ošetrenie môže byť iné
 • niektoré kozmetické prípravky majú ľahkú prekrvujúcu schopnosť, ktorá zabezpečí hlboký prienik aktivních látok
 • výborne ošetruje akné, vrásky, jazvy a strie
 • pomáha odstraňovať celulitídu, formuje postavu, modeluje poprsie

Klinické a dermatologické testovanie

Kozmetické prípravky GERnétic sú podrobené dohodovým klinickým a dermatologickým testom. Výrobky niesú testované na zvieratách. Garantuje výbornú kožnú znášanlivosť.